2020 Florida Chamber Endorsements

 

          

 

COMING SOON: 2020 Election Guide

2020 Senate Races

District 1

District 3

  • Ausley, Loranne (DEM)
  • Preston, Marva Harris (REP)

District 5

District 7

District 9

District 11

District 13

  • Anderson, Joshua (REP)
  • Stewart, Linda (DEM) *Incumbent

District 15

  • James, Mike (NPA)
  • Minnis Jr., Louis (REP)
  • Torres, Victor (DEM) *Incumbent

District 17

District 19

  • Paylan, Christina (NPA)
  • Rouson, Darryl Ervin (DEM) *Incumbent

District 20 – Special Election

District 21

District 23

District 25

District 27

District 29

  • Norton, Brian (REP)
  • Polsky, Tina (DEM)

District 31

  • Berman, Lori (DEM) *Incumbent
  • Donnally, Tami (REP)

District 33

  • Thurston Jr., Perry E. (DEM) *Incumbent

District 35

  • Hill, Darien (WRI)
  • Jones, Shervin “Shev” (DEM)

District 37

  • Garcia, Ileana (REP)
  • Rodriguez, Alex (NPA)
  • Rodriguez, Jose Javier (DEM) *Incumbent

District 39

2020 House Races

District 1

District 2

District 3

District 4

District 5

  • Drake, Brad (REP)  *Incumbent – Reelected unopposed

District 6

District 7

District 8

  • Alexander, Ramon (DEM) *Incumbent – Reelected unopposed

District 9

  • Kallinger, Jim (REP)
  • Tant, Allison (DEM)

District 10

District 11

District 12

District 13

  • Davis, Tracie (DEM) *Incumbent

District 14

  • Kapetanovic, Nancy Lynn (WRI)
  • Nixon, Angie (DEM)

District 15

District 16

District 17

District 18

District 19

District 20

  • Hayes Hinson, Yvonne (DEM)

District 21

District 22

District 23

District 24

District 25

District 26

District 27

District 28

District 29

District 30

District 31

District 32

District 33

District 34

District 35

District 36

District 37

District 38

District 39

District 40

District 41

District 42

District 43

District 44

District 45

  • Brown, Kamia L. (DEM) *Incumbent – Reelected unopposed

District 46

  • McCurdy, Travaris (DEM) – Elected unopposed

District 47

District 48

  • Martinez, Jesus (REP)
  • Morales, Daisy (DEM)

District 49

  • Prater, Robert (REP)
  • Smith, Carlos Guillermo (DEM) *Incumbent

District 50

District 51

District 52

District 53

District 54

  • Grall, Erin (REP) *Incumbent
  • Griffiths, Albert M. (DEM)

District 55

District 56

District 57

District 58

District 59

  • Learned, Andrew (DEM)
  • Owen, Michael (REP)

District 60

District 61

  • Hart, Dianne “Ms. Dee” (DEM) *Incumbent – Reelected unopposed

District 62

  • Rodriguez-Person, Laurie (NPA)
  • Urbina Capo, Angel S. (REP)
  • Valdes, Susan L. (DEM) *Incumbent

District 63

  • Driskell, Fentrice (DEM) *Incumbent – Reelected unopposed

District 64

District 65

District 66

District 67

District 68

  • Diamond, Ben (DEM) *Incumbent
  • Tito, Matt (REP)

District 69

  • Chaney, Linda (REP)
  • Webb, Jennifer N. (DEM) *Incumbent

District 70

  • Rayner, Michele K. (DEM)

District 71

District 72

District 73

District 74

District 75

District 76

District 77

District 78

District 79

District 80

District 81

  • Banionis, Saulis (REP)
  • Skidmore, Kelly (DEM)

District 82

  • Ackerly, Elisa Edwards (DEM)
  • Snyder, John (REP)

District 83

District 84

District 85

District 86

  • Kufdakis Rivera, Susan M. (REP)
  • Willhite, Matt (DEM)  *Incumbent

District 87

  • Sennett, Herb (REP)
  • Silvers, David (DEM) *Incumbent

District 88

  • Anderson, Rubin (NPA)
  • Hardy, Omari (DEM)
  • Madsen, Danielle (REP)

District 89

District 90

  • Casello, Joseph A. (DEM) *Incumbent
  • Maldonado, Lydia (REP)

District 91

  • Hussain, Sayd (REP)
  • Slosberg, Emily Ann (DEM) *Incumbent

District 92

  • Hawkins-Williams, Patricia (DEM) *Incumbent
  • St. Clair, Nancy (NPA)

District 93

District 94

  • DuBose, Bobby (DEM) *Incumbent

District 95

  • Omphroy, Anika (DEM) *Incumbent

District 96

District 97

  • Daley, Dan (DEM) *Incumbent – Reelected unopposed

District 98

  • Gottlieb, Michael (DEM) *Incumbent – Reelected unopposed

District 99

  • Jenne, Evan (DEM) *Incumbent – Reelected unopposed

District 100

  • Geller, Joseph “Joe” (DEM) *Incumbent – Reelected unopposed

District 101

  • Parlatore, Vincent “Vinny” (REP)
  • Woodson, Marie (DEM)

District 102

  • Robinson, Felicia Simone (DEM)

District 103

District 104

  • Bartleman, Robin (DEM)
  • Navarini, George (REP)

District 105

District 106

District 107

District 108

  • Joseph, Dotie (DEM) *Incumbent

District 109

  • Bush III, James (DEM) *Incumbent – Reelected unopposed

District 110

District 111

District 112

District 113

  • Grieco, Michael (DEM) *Incumbent – Reelected unopposed

District 114

District 115

District 116

District 117

  • Chambliss, Kevin (DEM)

District 118

District 119

District 120